چه از روز ولنتاین خوشتان بیاید و برای کادوی ولنتاین روزها برنامه‌ریزی کنید و چه از آن متنفر باشید، یک مسئله به قوت خود باقی‌ است: تاریخچه روز ولنتاین به زمان‌های بسیار گذشته برمی‌گردد و گرچه امروزه این تاریخ با بوسه‌ها، رد و بدل کردن هدیه‌ها و قرارهای عاشقانه عجین شده، اما منشأ ولنتاین، چندان رومانتیک نبوده است. خرید کادوی ولنتاین برای خانم‌ها و آقایان کمی با خرید کادوی تولد متفاوت است و باید نکاتی در هنگام انتخاب در نظر بگیرید.

با نزدیک شدن به روز ولنتاین، جست‌وجو برای خرید کادوی مخصوص این روز اوج می‌گیرد، بسیاری از افراد برای یافتن بهترین ایده، اینترنت را بالا و پایین می‌کنند و بسیاری دیگر برای تزیین هدیه های خود ساعت‌ها وقت می‌گذارند. اما در کنار تمام این تلاش‌هایی که برای هدیه دادن یک کادو ولنتاین لاکچری و ارزشمند انجام می‌شود، شاید بد نباشد که کمی هم از داستان این روز اطلاع پیدا کنیم و بدانیم که اصلاْ چرا در تاریخ چهاردهم فوریه جشن می‌گیریم و کادوی ولنتاین تهیه می‌کنیم. در این مقاله، سرک کوتاهی به گذشته کشیده‌ایم و بعد، به این موضوع پرداخته‌ایم که اصلاْ برای خرید مناسب‌ترین هدیه های ولنتاین، به چه نکاتی باید توجه کرد و چه کارهایی باید انجام داد.

داستان روز ولنتاین چیست؟

به باور برخی از افراد، منشأ روز ولنتاین به قرن ششم قبل از میلاد برمی‌گردد و از یک جشن باروری سرچشمه گرفته شده که در تاریخ ۱۵ فوریه هر سال توسط بت‌پرستان در رم برگزار می‌شد.

از سوی دیگر در قرن سوم بعد از میلاد، مردی زندگی می‌کرد به نام ولنتاین قدیس که توسط امپراتور روم اعدام شد. افسانه‌هایی که درباره ولنتاین قدیس و افراد هم‌نام او گفته می‌شوند، فراوان هستند اما عموم مردم باور دارند که امپراتور روم به این دلیل ولنتاین قدیس را به زندان فرستاد که او در زمانه‌ای که این کار ممنوع بود، به عشاق مسیحی کمک می‌کرد تا با هم ازدواج کنند. زمانی که ولنتاین قدیس در زندان حضور داشت به دختر نابینایی به نام جولیا آموزش می‌داد. در افسانه‌ها آمده که خداوند پس از دعای ولنتاین قدیس، بینایی را به چشمان دختر برگرداند. در روز اجرای حکم اعدام، ولنتاین نامه‌ای به دختر نوشت و با این عنوان آن را امضا کرد: «از طرف ولنتاین تو».

ولنتاین مقدس

علی‌رغم داستان‌های متعددی که درباره این مرد وجود دارد، کلیسای کاتولیک او را یک قدیس اعلام کرد و در تاریخ ۱۴ فوریه یا همان روز ولنتاین، او را در فهرست شهدا قرار داد.

اما تا اینجا هم روز ۱۴ فوریه، رخدادی برای اهدای هدیه در روز ولنتاین به شمار نمی‌آمده است. تعبیر روز ولنتاین به عنوان یک تاریخ عاشقانه، از شعری به نام مجلس مرغان گرفته که توسط جفری چاوسر و در قرن چهاردهم سروده شد. این شعر، گرد آمدن پرندگان در ابتدای بهار یا همان روز ولنتاین قدیس را توصیف می‌کند. به این دلیل، روز چهاردهم فوریه یا روز ولنتاین به فرصتی برای جشن گرفتن و تهیه هدیه و باکس کادو ولنتاین تبدیل شده است.

چطور می‌توان یک کادو ولنتاین به‌یادماندنی و ارزشمند خریداری کرد؟

روز ولنتاین نزدیک است و اگر قصد خرید یک کادو ولنتاین لاکچری و ماندگار را دارید، باید فوراْ دست به کار شوید. اما واقعاْ برای کادو های ولنتاین چه گزینه‌هایی مناسب هستند؟ آیا هر چیزی را می‌توان در باکس کادو ولنتاین قرار داد؟ آیا مثلاْ یک جفت کفش، یک کادو برای ولنتاین محسوب می‌شود؟ ما در دو مطلب کادوی ولنتاین پسرانه و کادوی ولنتاین دخترانه ، ایده‌های فراوانی را برای بهترین کادو ولنتاین در اختیار شما قرار داده‌ایم. با این حال، به شما توصیه می‌کنیم که برای خرید یک هدیه ماندگار و ارزشمند، نکات این مقاله را هم مطالعه کنید تا هرچه بهتر بتوانید برای خرید کادو روز ولنتاین تصمیم‌گیری نمایید. آدا سورپرایز امکان ارسال هدیه به ایران را برای هموطنان خارج از کشور فراهم کرده که به واسطه آن می‌توانید عزیزان خود را در روز ولنتاین سورپرایز کنید.

  • آنلاین خرید کنید

خرید آنلاین

امروزه دیگر تنوع و تعداد کالاها و هدایایی که در فروشگاه‌های آنلاین موجود هستند، اجناس موجود در بازار را پشت سر گذاشته‌اند. در قرن جدید، شما برای خرید هدیه یا حتی تزیین کادو ولنتاین، اصلاْ نیاز ندارید که پا از خانه بیرون بگذارید. فروشگاه‌های آنلاین، تعداد بی‌شماری از أنواع کالاها را در برندها، قیمت‌ها و ویژگی‌های مختلف به شما عرضه می‌کنند. شما می‌توانید برندهای مختلفی از یک کالا را مشاهده کرده، پایین‌ترین قیمت آن را در بازار پیدا کرده و از نظرات کاربران درباره آن محصول باخبر شوید.

از سوی دیگر، این فروشگاه‌ها، محدودیت‌های شما را برطرف می‌کنند. اگر در کشور محل سکونت فرد مورد نظرتان زندگی نمی‌کنید یا اگر قصد سورپرایز کردن او را دارید، سفارش اینترنتی هدیه و ارسال آن به ایران یک گزینه بسیار خوب برای شما محسوب می‌شود. سایت‌های فروش اینترنتی حتی این فرصت را در اختیار شما قرار می‌دهند که از راه دور، یک کادو روز ولنتاین را برای دلبندتان خریداری کرده و برایش بفرستید.

فروشگاه آداسورپرایز یکی از چندین فروشگاهی است که این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهد. برای تهیه کادو ولنتاین از آداسورپرایز تنها کافی است که از میان گزینه‌های متعدد سایت ما برای پر کردن جعبه کادو ولنتاین، یک یا چند مورد را انتخاب کرده و یک تجربه عالی را برای دختر یا پسر مورد نظرتان رقم بزنید.

  • یک هدیه معنادار خریداری کنید

هدیه معنادار

خرید یک کادو ولنتاین ارزشمند لزوماْ به معنی صرف هزینه زیاد نیست. کادو روز ولنتاین می‌تواند یک هدیه دست‌ساز باشد یا حتی هدیه‌ای که مخصوصاْ برای فرد مورد نظر شما آماده شده است. توجه داشته باشید که فکر پشت هدیه است که به آن ارزش و معنا می‌دهد.

آیا واقعاْ می‌خواهید به دلبندتان نشان دهید که نسبت به او چه احساسی دارید؟ راه‌های خلاقانه‌ای برای این کار پیدا کنید و بدانید که خرید کادوی ولنتاین لاکچری تنها یکی از این راه‌هاست. به بیان دیگر، حتما لازم نیست که یک محصول از یک برند معروف را انتخاب کرده و آن را در باکس کادو ولنتاین قرار دهید. ساختن یک تجربه دلپذیر، سپری کردن یک روز در طبیعت یا حتی یک مسافرت کوتاه مدت، می‌توانند عشق شما را به اندازه گرفتن یک کادو روز ولنتاین گران قیمت خوشحال کنند.

  • جزئیات مهم هستند

جزئیات کادوی ولنتاین

در رابطه با هدیه و تزئین کادو ولنتاین، توجه به جزئیات بسیار مهم است. اگر قرار است تجربه‌ای تک نفره یا دو نفره را به دلبندتان هدیه بدهید، باید درباره تمامی جوانب آن به خوبی تحقیق کنید. به عنوان مثال اگر می‌خواهید که یک جلسه ماساژ برای او رزرو کنید، باید حواستان به ساعات کاری او و برنامه زندگیش باشد. همچنین، فاصله مکان مورد نظر از منزل او و مدت زمان طی کردن مسیر هم از عوامل مهم هستند.

از طرف دیگر، توجه به جزئیات می‌تواند به این شکل خود را نشان دهد که شما قبل از ترک خانه با همسرتان، یک گل رز را روی بالشش قرار دهید. برای ساختن یک خاطره ماندگار از کادو روز ولنتاین، توجه به این جزئیات از هر چیز دیگری مهم‌تر است.

برای خرید آنلاین کادوی ولنتاین باید به چه نکاتی دقت کنید؟

حتما شما هم بارها و بارها از خودتان و اطرافیانتان پرسیده‌اید که کادوی ولنتاین چی بخرم؟ به راستی هم تصمیم‌گیری برای خرید این هدیه مهم که برای بسیاری از زوج‌ها معنای ویژه‌ای دارد، فکر و برنامه‌ریزی خاصی می‌طلبد.

گزینه‌های زیادی برای خرید کادو ولن‌تاین پیش روی شماست. شما می‌توانید به فروشگاه‌های مختلف سر زده، اجناس را دیده و لمس کنید و در نهایت هدیه‌ای خریداری کنید. از طرف دیگر شما می‌توانید خرید کادو ولنتاین را از صفر تا صد به صورت اینترنتی انجام دهید. به هر حال، اگر قرار است که از راه دور چیزی را سفارش دهید، بهتر است با أصول آن آشنا باشید. در این بخش از مقاله، نکاتی را به شما می‌گوییم که دقت شما را در خرید آنلاین کادوی ولنتاین بالا می‌برند.

1-از سایت‌هایی خرید کنید که آپشن‌های زیادی را پیش روی شما قرار می‌دهند

به طور کلی در خریدهای آنلاین توصیه می‌شود که به فروشگاه‌هایی اعتماد کنید که گزینه‌های زیادی برای خرید داشته و دست شما را برای انتخاب کادو ول‌تاین باز می‌گذارند. شما باید بدانید که خرید اینترنتی کادوی ولنتاین، نباید به معنی محدود شدن شما باشد، بلکه باید بتوانید محصولات مختلفی، صنایع دستی و حتی هدیه‌هایی که تنها برای شخص مورد نظر شما تهیه می‌شوند را در سایت مورد نظر خود پیدا کنید.

2- روی هدیه ولنتاین خود یک یادداشت دست‌نویس بگذارید

یادداشت روی هدیه ولنتاین

هر فردی از دیدن هدیه‌ای که ویژه او خریداری و آماده شده باشد، غرق شادی می‌شود. چه هدیه شما یک باکس کادو ولنتاین گران قیمت باشد و چه یک نامه کوتاه، می‌توانید با اقدامات ساده‌ای آن را برای دلبندتان منحصربه‌فرد کنید. بنابراین، اگر کادوی ولنتاین را به صورت آنلاین سفارش می‌دهید، از سایت‌هایی استفاده کنید که امکان قرار دادن یک یادداشت دست‌نویس بر روی هدیه‌ها را در اختیار شما می‌گذارند.

3-در زمان خریدن هدیه، شخصیت محبوبتان را از خاطر نبرید.

این نکته از خاطر نبرید که ساده‌ترین یا گران قیمت‌ترین کادو را در نهایت باید به خانم یا آقایی که شخصیتی منحصر‌به‌فرد دارد هدیه بدهید. به همین دلیل، در واقع این روحیات و ترجیحات محبوب شماست که به این سؤال جواب می‌دهد که کادو ولنتاین چیست و چطور باید تزیین شود.

یکی از مواردی که در زمان سفارش آنلاین کادوی ولنتاین حتماْ باید به آن فکر کنید این است که آیا چیزی که در حال سفارش آن هستید، عشق شما را خوشحال می‌کند یا نه؟ آیا این هدیه با روح و روان او سازگار هست؟ آیا او اصلا یک خرس عروسکی بزرگ قرمز رنگ را می‌پسندد؟ آیا او طعم و دیزاین این خوراکی را دوست دارد؟ و سؤالاتی از این دست. در یک کلام، به جای تکیه بر گران بودن و خرید یک کادو ولنتاین لاکچری، به سمت گزینه‌هایی بروید که احساس خوبی در فرد مورد نظر شما ایجاد می‌کنند.

4- کادوی ولنتاین را طوری انتخاب کنید که با سرگرمی‌های دریافت کننده هدیه همخوانی داشته باشد

اگر کادویی که سفارش می‌دهید و ارسال می‌کنید، صرفا جنبه تزیینی داشته و هیچ استفاده‌ای برای فرد مورد نظر شما نداشته باشد، ممکن است او را ناامید کنید. به همین دلیل بهتر است هدیه‌ای انتخاب کنید که علاوه بر جنبه‌های عاشقانه، به کار، سرگرمی‌ها و علاقه‌مندی‌های او نیز احترام بگذارد. یک خودنویس یا دفترچه برای یک نویسنده، یک ساز موسیقی برای یک موزیسین یا یک قطعه هنری برای کسی به هنر علاقه‌مند است، گزینه‌های خوبی برای هدیه ولنتاین به شمار می‌روند.

5- به جیبتان هم نگاه کنید

خرید کادو با بودجه خودتان

شخصیت، سرگرمی‌ها و اولویت‌های دلبند شما هرچه که باشد، شما باید بر اساس بودجه خود، دست به خرید کادوی ولنتاین بزنید. توجه داشته باشید که شما نباید تا ریال آخر پول خود را صرف خرید هدیه کنید، چون بر اساس رسم و رسوم این روز، تزیین کادو هم معمولاْ مقداری هزینه در بر خواهد داشت. برای انتخاب هدیه‌ای که با جیبتان هم همخوانی دارد، فروشگاهی اینترنتی را پیدا کنید که تمام رنج‌های قیمتی را پوشش داده و هزینه‌های تزیین، ارسال و موارد دیگر را به طور دقیق مشخص کرده باشد.

و… در نهایت

با دانستن نکاتی که در این مطلب به آنها اشاره کردیم، شما کاملاْ آمادگی دارید که یک هدیه ی ولنتاین به‌یادماندنی و عالی را خریداری کنید. شما می‌توانید برای اطلاع از ایده‌های جزئی‌تر کادوی ولنتاین دخترانه و کادوی ولنتاین پسرانه از راهنمایی‌های ما استفاده کنید. ما در آداسورپرایز، یک تجربه ولنتاین عالی را برای شما آرزو می‌کنیم.