گل ، بهترین هدیه برای هر مناسبت

گل ها یکی از با ارزشترین هدایایی هستند که ما می توانیم تحت هر شرایطی ، چه در شادی ، چه در غم با هدیه دادن آن ها به اطرافیانمان حس خوبی را در آن ها ایجاد کنیم ، هدیه ای بسیار خاص و بی نظیر که در هر مناسبتی گزینه ای مناسب به عنوان محسوب می شود ، و در واقع انتخابیست هوشمندانه برای بیا احساسات ما ! اما فراموش نکنید اهدای این هدیه به ظاهر ساده هم آداب خاص خود را دارد ، باید بدانیم برای انتخاب گل مناسب چه نکاتی را باید رعایت کنیم ، برای آگاهی به این نکات  و ارسال گل به ایران  با آدا سورپرایز همراه باشید .

برای هدیه دادن گل چه نکاتی را رعایت کنیم

همانطور که گفته شد هدیه دادن گل ها نیز آداب خود را دارد و نکاتی بسیار مهم وجود دارد که در هنگام انتخاب گل باید مورد توجه قرار بگیرد . اگرچه گل ها به عنوان هدیه ای ارزشمند برای هر مناسبتی محسوب می شوند اما انتخاب نادرست آن ها نیز می تواند پیامی ناخوشایند را به مخاطبمان ارسال کند .

برای هدیه دادن گل باید بدانیم هر گل چه مفهومی داشته و در چه شرایطی و به چه کسی می خواهیم هدیه بدهیم ! باید بدانیم  و آگاه باشیم که حتی تعداد شاخه گل هایی که برای هدیه در نظر گرفتیم و یا رنگ و نوع آن با توجه به مناسبت های گوناگون نیز اهمیت دارد تا بتوانید به بهترین شکل با هدیه گل احساس خود را منتقل کنید .

برای هدیه دادن گل به نوع مناسبت توجه کنید

گل ها برای ما در هر شرایطی می توانند نمادی برای بیان احساسات قلبی ما باشند ، اما تا به حال به این نکته توجه کرده اید که گل ها اگرچه ساده اما در هر مناسبت ویژه ای می توانند حاوی معانی خاصی باشند ؟ گل ها ، این هدایای زیبا به عنوان بخش جدایی ناپذیر زندگی ما در هر مناسبتی اعم از مناسبت های شاد مانند تولد ، سالگرد ، موفقیت های کاری ، قرارهای عاشقانه و یا مناسبت هایی نظیر مراسم یادبود و ترحیم و یا حتی عیادت از یک بیمار ، باید متناسب با شرایط انتخاب شوند . قطعا گل انتخابی ما برای یک مراسم ترحیم چه از لحاظ نوع ، چه از لحاظ رنگ متفاوت از گزینه ایست که برای یک جشن شاد و یا یک قرار دوستانه انتخاب می کنیم . پس توجه به نوع مناسبت برای انتخاب یک گل مناسب از مهمترین نکاتیست که باید مورد توجه قرار بگیرد .

برای انتخاب گل متناسب با هر مناسبت خاص می توانید به مقاله آدا سورپرایز در این رابطه مراجعه کنید و با گل های ویژه هر مناسبت آشنا شوید .

چه گلی را به چه کسی هدیه بدهیم ؟

هدیه دادن گل به کسانی که دوستشان داریم یکی از کارهای لذتبخشیست که با ایجاد حسی خوب در طرفین لبخندی از رضایت را بر لبان ما خواهد آورد . اما به یاد داشته باشید هنگام انتخاب گل یکی از مهمترین نکات ، نسبت شخصیست که قصد هدیه دادن گل به او را داریم !

بطور مثال زمانی که مابه دنبال انتخاب گلی برای هدیه دادن به پدر و مادر خود به مناسبت هایی نظیر روز پدر و یا مادر هستیم ، پیامی که به آن ها می خواهیم برسانیم ، پیام قدردانی و عشق ما به آن هاست ، پس نیازی به تجملات و سبد گلی پر تکلف نداریم ، گل مورد علاقه آن ها به شکلی ساده می تواند به بهترین نحو بیانگر احساس ما به آن ها باشد . و یا زمانی که دلیل ما برای هدیه دادن گل ادای احترام به یک دوست و یا همکار بطور مثال به مناسبت یک موفقیت کاریست قطعاً نمی توانیم یک دسته گل رز قرمز به او هدیه بدهیم! ما باید به دنبال سبد گلی با حالت رسمی تر باشیم .

حال تصور کنید هدف شما از هدیه دادن گل ابراز علاقه به یک دوست صمیمی و یا همسرتان باشد ، آن چه که واضح است شما نیازی به یک سبد گل پرتجملات نخواهید داشت ، اما سادگی بیش از حد هم شاید برای مخاطبتان نشانی از بی توجهی باشد! یک دسته گل ، ترکیبی از گل های مورد علاقه او و یا گل های مطابق با ویژگی های شخصیتی همسر یا پارتنرتان می تواند گزینه ی مناسبی باشد . برای یک انتخاب مناسب می توانید به مطالعه مقاله آداسورپرایز راجع به گل و ویژگی های شخصیتی رجوع کنید .

 

کدام گل برای هدیه مناسب است ، گل های مصنوعی یا تازه ؟

یکی از سؤالاتی که هنگام هدیه دادن گل اغلب به ذهن ما خطور می کند ، انتخاب بین گل های مصنوعی و گل های تازه است ، این که چه زمانی از گل های مصنوعی و چه زمانی از گل های تازه به عنوان هدیه استفاده کنیم ؟ خوب ، برای جواب به این سؤال دو نکته را در نظر بگیرید . اول اینکه این گل را قصد دارید به چه منظور و مناسبت و در چه شرایطی هدیه دهید ؟!

بطور مثال زمانی که قصد عیادت از یک بیمار را دارید مطمئناً گل های مصنوعی می توانند انتخاب بهتری باشند زیرا گل های طبیعی با عطر و در برخی موارد گرده های خود می توانند برای فضایی مانند بیمارستان برای بیماران مشکل ساز بوده و ایجاد حساست کنند . اما درست برعکس ، وقتی شما به دنبال انتخاب گل برای ادای احترام به بازماندگان یک متوفی هستید از آن جایی که قطعاً این گل یادآور لحظات خوبی برای آن ها نخواهد بود نیازی به تهیه یک سبد از گل های مصنوعی نیست ، چون بی شکل علاقه ای به نگه داشتن آن نخواهند داشت ، در اینجا استفاده از گل های تازه اما با ماندگاری بالاتر گزینه بهتریست . در مواردی که به دنبال هدیه ای ماندگارتر به عزیزان خود هستید می توانید از گل ها و گیاهان آپارتمانی جهت هدیه استفاده کنید ، زیرا در عین تازگی و طراوت مدت های طولانی می توانند یادآور لحظاتی خوب برای عزیزانتان باشند .

فراموش نکنید برای یک انتخاب مناسب می توانید با مطالب ما درباره شناخت انواع گل و گیاهان با آداسورپرایز همراه باشید .