برای روز مادر چه هدیه‌ای مناسب است؟ بهترین کادو برای روز مادر چیست؟ ذوق خرید هدیه برای عزیز‌ترین آدم‌های زندگی‌مان بسیار لذت‌بخش است. هنوز هم وقتی به‌روز مادر نزدیک می‌شویم، قلبمان مثل کودکی با شوق می‌زند، تا هدیه‌ای برای او تهیه کنیم. هرچند هیچ‌چیز نمی‌تواند پاسخ‌گوی مهر و عشق مادرها باشد اما مناسبت‌هایی مثل روز مادر حداقل فرصتی برای ابراز دوست‌داشتن و قدردانی هستند. اگر شما هم به دنبال ایده‌هایی به‌عنوان کادو خاص برای روز مادر، روز زن، مادربزرگ یا مادر همسرتان هستید، بهتر است تا پایان این مقاله همراه ما باشید تا با لیست کادو برای روز مادر و… آشنا شوید.

کادو روز مادر چه بخریم؟

اگر به فکر این هستید که «بهترین کادو برای روز مادر»، چیست؟ ما در این مقاله به شما ۱۸ ایده کادوی خوب برای روز مادر را ارائه دهیم. بهترین کادو برای مادر می‌تواند از لوازم خانه گرفته تا زیورآلات و جواهرآلات، حتی یادگاری‌های ساده که بیشتر جنبه معنوی دارند، باشند.

۱‌.گل

گل رز سفید

گل یکی از بهترین کادو برای روز مادر است که می‌توان به مادر یا شخصی که دوست دارید تقدیم کنید. پس اگر در انتخاب بهترین کادو روز مادر سردرگم شده‌اید که برای روز مادر چه هدیه‌ای تهیه کنید، دسته‌گل می‌تواند بهترین هدیه برای آن‌ها باشد.

این پیشنهاد کادوی روز مادر برای افرادی که هنوز دستشان توی جیبشان نرفته و در سن پایین هستند از بهترین پیشنهادها برای خرید هدیه روز مادر است. دسته‌گل و یا شاخه‌ای گل برای مادرها معادل باغی پر از گل‌های زیباست و می‌تواند بهترین کادو برای روز مادر باشد.

۲. کیف کوچک دوشی

کیف رو دوشی زنانه کوچک

 

اگر شما از آن دسته از افرادی هستید که دوست دارید حتماً هدیه‌ای تهیه کنید، خرید یک کیف کوچک دوشی را به‌عنوان بهترین کادو روز مادر در نظر داشته باشید. این کیف‌ها دارای وزن بسیار کمی هستند و همچنین برای حمل وسایل ضروری مثل کارت بانکی، پول و تلفن همراه فضای کافی دارند؛ پس می‌توانند بهترین کادو واسه روز مادر باشند.

حمل کیف‌های سنگین روی دوش سبب می‌شود که سلامت بدن مادران شما به خطر بیفتد. چه چیزی مهم‌تر از سلامتی مادر عزیزتان است؟ پس کیفی کوچک برای او تهیه کنید. این نوع کیف‌ها عموماً می‌توانند به‌صورت کج‌روی بدن قرار بگیرند و فشار و وزن روی شانه‌ها را کنترل کنند.

۳. گلدان‌های کوچک

گلدان کاتوس کوچک

گلدان گل هم می‌تواند در لیست کادو برای روز مادر قرار گیرد؛ چرا که با هر بار آب دادن به گلدان گل، مادرتان به یاد شما می‌افتد. علاوه‌برآن سبزی و زیبایی را هم همه دوست دارند. پس گلدانی زیبا خریداری کنید و آن را به‌عنوان بهترین کادو برای روز مادر انتخاب کنید.

گیاه‌های بن‌سای کوچک مینیاتوری هم می‌توانند هدیه‌ای زیبا و جذاب برای روز مادر باشند. اگر در خرید هدیه برای روز مادر نگران هستید و نمی‌توانید به جمع‌بندی نهایی برسید، این گلدان‌های مینیاتوری می‌تواند بهترین پیشنهاد کادو روز مادر باشند و برای مادرتان هدیه‌ای جذاب به نظر برسد.

۴. یک جفت کفش ورزشی

کفش ورزشی زنانه

اگر هنوز هم برای پرسش «بهترین کادو برای روز مادر چیست؟» به پاسخ مناسبی نرسیده‌اید، به شما پیشنهاد خرید کفش را می‌دهیم. مادرها نیاز به ورزش دارند؛ چرا که سلامتی‌شان برای ما خیلی‌خیلی مهم است. پس با خرید یک جفت کفش ورزشی، آنها را به سالم ماندن و حفظ سلامتی دعوت کنید. خرید کفش ورزشی می‌تواند بهترین هدیه روز مادر باشد؛ چرا که نشان می‌دهد به فکر سلامتی و شادابی مادرتان هستید. این موضوع بی‌تردید او را خوشحال می‌کند. همچنین عزیزانی که در ایران نیستند میتواند با ارسال هدیه به ایران، مادر خود را با کفش ورزشی بسیار سوپرایز کنند.

۵. ساعت مچی یا زیورآلات

خرید ساعت مچی یا زیور آلات برای روز مادر

زیورآلات و ساعت مچی می‌تواند گزینه‌ای جذاب به‌عنوان بهترین کادوهای روز مادر باشد. از میان زیورآلات مختلف گردن‌بند ماه تولد گزینه جذابی است. مثلاً اگر مادر عزیزتان متولد آبان‌ماه و یا اردیبهشت‌ماه و یا ماه‌های دیگر است برای او گردن‌بندی با نشان ماه تولدش تهیه کنید. همچنین اگر توانایی خرید طلا را دارید گردنبند و یا انگشتر با سنگ ماه تولد تهیه کنید؛ اگر هم تهیه هدیه‌ای مثل طلا برایتان سنگین است می‌توانید زیورآلات از جنس‌های دیگر خریداری کنید.

اگر به دنبال خرید بهترین کادو برای روز مادر هستید، ساعت‌مچی هم می‌تواند گزینه بسیار مناسبی باشد. ساعت‌های مچی با تنوع بسیار بالایی در بازار وجود دارند که بسته به سلیقه و هزینه‌ای که می‌توانید بکنید، از میان آنها بهترین کادو برای مادر خود را تهیه کنید. مادر شما با هر بار نگاه‌کردن به ساعت، به یاد شما خواهد افتاد و یادتان همیشه روی نبضش با او همراه است.

۶. لباس راحتی

لباس راحتی زنانه

خرید کادو برای روز مادر یعنی خرید چیزی که نشان می‌دهد شما به فکر مادرتان هستید. ب عنوان مثال یک‌دست لباس راحتی برای استفاده در منزل و هنگام خواب می‌تواند در دسته بهترین کادوهای روز مادر باشد. این هدیه می‌تواند هر شب در هنگام پوشیدن لباس، یادآور شما شود.

۷. پتوی کنار مبل

پتوی رو مبلی

عموماً شب‌های پاییز و زمستان در هنگام تماشای تلویزیون، درازکشیدن روی مبل راحتی و کشیدن پتویی روی خود به‌شدت می‌تواند لذت‌بخش باشد. خرید پتویی نازک با طرحی زیبا می‌تواند بهترین کادو برای روز مادر باشد؛ با وجود این هدیه تجربهٔ نرم و گرم را به مادرتان هدیه کنید. پتوهای کنار مبلی معمولاً بسیار نازک هستند و طرح‌های زیبا و رنگ‌هایی جذاب دارند؛ همچنین پس از استفاده از آن هم می‌توان آنها را به‌عنوان روکش روی مبل کشید.

۸.لوازم باغبانی در منزل

لوازم باغبانی در منزل

اگر شما مادری دارید که به باغبانی علاقه بسیار زیادی دارد و باغبان خوبی به نظر می‌رسد و هر گلدانی که به آن دست می‌زند به باغچه‌ای کوچک تبدیل می‌شود؛ پس لوازم باغبانی در خانه، می‌تواند یک کادوی خوب برای روز مادر باشد. جعبه‌هایی کامل، مجهز و شکیل وجود دارند که در آنها ابزار و لوازم‌های باغبانی وجود دارند. خرید چنین جعبه‌هایی می‌تواند به‌عنوان بهترین کادو روز مادر باشد.

۹.لوازم آشپزخانه

لوازم آشپزخانه

لوازم آشپزخانه از آن مواردی است که مورداستفاده همه خانواده است. اما هر وسیله‌ای که کار مادرتان را در آشپزخانه و هنگام آشپزی آسان‌تر کند، می‌تواند گزینه مناسبی به‌عنوان بهترین کادوی برای روز مادر باشد. پلوپز و همزن از آن قبیل وسایلی هستند که کار مادرتان را راحت‌تر می‌کند. می‌توانید به لوازمی مانند قهوه‌ساز هم فکر کنید. حتی اگر مادر شما اهل قهوه خوردن نباشد، قهوه‌ساز می‌تواند جلوه‌ای لوکس به آشپزخانه شما بدهد؛ البته اگر شما مادری دارید که از وسایل لوکس خوشش می‌آید و از اینکه وسیله‌ای بی‌مصرف فضای آشپزخانه‌اش را بگیرد، دلخور نمی‌شود، قهوه‌ساز می‌تواند بهترین پیشنهاد کادو برای روز مادر باشد.

هرچند شما نباید از سلیقه و خواست مادر خود غافل شوید، بهتر است در انتخاب لوازم آشپزخانه اولویت را به احتیاجات مادرتان بدهید و چیزی بخرید که به آن نیاز دارد.

۱۰. کتاب

خرید کتاب برای روز مادر

کتاب بهترین دوست و هدیه هر آدمی است. کافی است سلیقه مادرتان را کاملاً بلد باشید و مطابق با آن بهترین کادو روز مادر را تهیه نمایید. کتاب هم مایه سرگرمی است، هم به‌سلامتی ذهن و مغز افراد کمک می‌کند. خیلی وقت‌ها کتاب‌ها می‌توانند بهترین معلم برای هر آدمی باشند. اگر قصد خرید کتاب را به‌عنوان یک کادوی خوب برای روز مادر دارید و می‌خواهید سنگ تمام بگذارید، می‌توانید کتاب‌های نفیس مثل دیوان حافظ و شاهنامه را هدیه دهید.

۱۱. محصولات مراقبت از پوست

خرید محصولات مراقبت از پوست برای کادو برای روز مادر

هیچ‌کس فردی دوست ندارد که صورت مادرش را با چروک ببیند. هرچند پیری و افزایش سن هم بخش زیبا از زندگی هر فرد است و همه، دیریازود، آن را تجربه خواهند کرد؛ اما به کمک ماسک‌های مختلف و محصولات بهداشتی و آرایشی می‌توان مراقبت بهتری از پوست کرد. پس در لیست کادو برای روز مادر، محصولات مراقبت از پوست هم می‌تواند یک ایده مناسب به‌عنوان بهترین کادو برای روز مادر باشد.

۱۲. ماگ‌های سفارشی

ماگ های سفارشی

ماگ سفارشی چیست؟ ماگ‌های سفارشی ماگ‌هایی هستند که شما می‌توانید هر تصویر یا نوشته‌ای را بسته به علاقه مادرتان روی آن چاپ نمایید. مثلاً جمله‌ای زیبا، شعر موردعلاقه و یا نامش را روی ماگ چاپ کنید. با این کار هر زمان که چیزی در آن می‌نوشد، یاد به همراه اوست.

۱۳. کتاب‌خوان الکترونیکی

کتبخوان الکترونیکی

در این روزها که همه چیز دیجیتالی شده است، کتاب خواندن هم ابزارهای تازه نیاز دارد. با خرید کتاب‌خوان الکترونیکی برای مادرتان می‌توانید مطالعه‌کردن را برایش جذاب و ساده‌تر کنید. کتاب‌خوان‌های الکترونیکی انواع و اقسام دارند و بعضی از آن‌ها توانایی آن را دارند که برای کاربر خود، کتاب را به شکل صوتی خوانده و پخش کنند.

به‌خصوص اگر مادرتان اهل تکنولوژی است اما صفحه گوشی هوشمند برایش بسیار کوچک است، کتاب‌خوان می‌تواند بهترین کادو برای روز مادر برای او باشد. کتاب‌خوان سبک است و به‌راحتی می‌تواند نقش کتابخانه‌ای با صدها جلد کتاب را برای مادرتان ایفا کند. بااین‌وجود کتاب‌خوان می‌تواند پاسخ مناسبی برای سؤال (بهترین کادو برای روز مادر چیست؟) باشد.

۱۴. مچ‌بند هوشمند

مچ بند هوشمند

مچ‌بندهای هوشمند هم می‌توانند بهترین کادو برای روز مادر باشند. این مچ‌بندها می‌توانند به تلفن همراه هوشمند مادرتان متصل شده و علاوه‌برآن، ضربان قلب، میزان کالری‌ مصرفی، شمارش گام‌ها و خیلی موارد دیگر را اندازه‌گیری کنند. مچ‌بند هوشمند می‌تواند در لیست بهترین کادوهای روز مادر باشد. همچنین عزیزانی که در ایران نیستند میتواند با ارسال هدیه به ایران، مادر خود را با ساعت هوشمند بسیار خوشحال کنند.

۱۵. کتاب آشپزی

خرید کتاب آشپزی برای کادو برای روز مادر

البته که همهٔ ما آگاه هستیم که مادران عزیز به‌ویژه مادران ایرانی دست‌پخت‌هایی درجه‌یک دارند و با فوت‌وفن آشپزی کاملاً آشنا هستند. اما شما می‌توانید به خرید کتابی فکر کنید که در آن دستورهای غذایی تازه وجود دارد. مثلاً باتوجه‌به ذائقه مادرتان برای او دستور غذاهایی از نقاط دیگر دنیا را تهیه نمایید. با این کار، او را به آشپزی ملل دیگر دعوت می‌کنید و دنیایی از تنوع را پیش رویش باز می‌کنید.

۱۶. دعوت به رستوران

دعوت به رستوارن برای هدیه روز مادر

دعوت به رستوران می‌تواند یک کادوی خاص برای روز مادر باشد. شما می‌توانید با دعوت کردن مادرتان به رستوران و گپ زدن با او در آنجا، شبی به‌یادماندنی را برای او رقم بزنید. عموماً مادرها دوست دارند بیشترین زمان خود را با فرزندانشان سپری کنند؛ پس دعوت به رستوران می‌تواند بهترین کادو برای روز مادر باشد.

۱۷. بلیت مسافرت

دعوت به مسافرت

بلیت مسافرت می‌تواند بهترین کادو برای روز مادر در دسته مادی و معنوی باشد. برای مادرتان هتل رزرو کنید، بلیت بخرید و او را راهی سفری جذاب کنید. اگر برایتان امکان دارد، خودتان هم همراهش بروید؛ وگرنه، تلاش کنید که به‌تنهایی یا با دوستانش به سفر برود؛ البته پدرتان هم می‌تواند همراه مناسبی باشد.

۱۸. دعوت به خرید

دعوت به خرید به عنوان کادو برای روز مادر

عموماً خانم‌ها علاقه دارند به خرید بروند. دعوت به خرید می‌تواند بهترین کادو برای روز مادر باشد. دعوت به خرید برای افرادی که زیاد از سلیقه مادر خود آگاهی ندارند و هم علاقه‌مند هستند هدیه‌ای متناسب با آن‌ها تهیه کنند بسیار مناسب است.

کلام آخر

در آخر پیشنهاد ما این است که در کنار هدیه‌ای که برای این روز تهیه کرده‌اید از لوازم جانبی جشن و تزئینات کادویی نیز استفاده کنید تا لذت دریافت یک هدیه را برای عزیزان خود دوچندان کنید. مادرها ارزشمندترین دارایی ما در این دنیا هستند. در این مقاله ما لیست کادو برای روز مادر را بیان کردیم؛ حال شما باتوجه‌به سلیقه خود و مادرتان از میان آن‌ها می‌توانید بهترین کادو برای روز مادر را انتخاب کنید.