گل

انواع گل و گیاه آپارتمانی

 

نقش گل و گیاهان آپارتمانی در فضای منزل

استفاده از گل ها و گیاهان آپارتمانی در دکوراسیون منزل ضمن  ایجاد فضایی دل انگیز و پر شور و نشاط ، نقش بسزایی نیز در ایجاد انرژی مثبت در فضای خانه دارد ، علاوه بر این طبق تحقیقات ، اختصاص قسمتی از محیط داخلی منزل به برخی از گل ها و گیاهان می تواند تا حدودی به عنوان یک تصفیه کننده هوا و تولید کننده اکسیژن عمل کرده و هوای مطبوعی را در محیط خانه ایجاد کند ، گل ها و گیاهانی مانند داوودی ، آلوئه ورا ، پتوس طلایی ، سانسوریا و … با آدا سورپرایز همراه باشید تا با برخی از انواع گل ها و گیاهان آپارتمانی و خصوصیات و ویژگی های آن ها آشنا شویم .

 

مناسبترین مکان برای قرار دادن گل ها و گیاهان در منزل

قرار دادن گل ها و گیاهان در قسمتی از منزل که با دکوراسیون داخلی شما هماهنگی دارد لزوماً مکان مناسبی برای نگهداری آن ها محسوب نمی شود ! بهترین فضا برای نگهداری گل ها و گیاهان قسمتی است که بیشترین شباهت به اکوسیستم طبیعی آن نوع از گل و یا گیاه را داشته باشد ، بطور مثال برخورداری از نور کافی خورشید که یکی از نکات مشترک در نگهداری انواع مختلف گیاهان آپارتمانیست ، البته میزان نیاز به نور خورشید در انواع گل ها و گیاهان متفاوت می باشد که در مقاله روش های نگهداری گل ها و گیاهان آپارتمانی سایت آدا سورپرایز با این نکات بطور کامل آشنا خواهید شد .

شما می توانید تمام گل های زیر رو به تمام نقاط ایران از طریق آدا سوپرایز ارسال کنید(ارسال گل به ایران)

 پوتوس

پوتوس گیاهی از خانواده گل شیپوریان می باشد که عموماً به دلیل داشتن برگ های ابلق ترکیبی از زرد و سفید و کرم از جمله گل های زیبا و تزئینی آپارتمانی محسوب می شود . این گیاه نیازی به نور مستقیم خورشید نداشته و از طریق قلمه زدن می توان آن را تکثیر نمود .

 

آگلونما

آگلونما گیاهی همیشه سبز از جنوب شرقی آسیاست که در برخی از انواع آن در بین برگ های زینتی آن گل هایی با رنگ سفید نیز می روید . آگلونما به عنوان یکی از ده گیاه برتر تصفیه کننده هوا  شناخته شده و با داشتن برگ هایی ابلق با رگه های صورتی ، طلایی ، قرمز و یا سفید و زیبایی حیرت انگیز خود می تواند فضای بینظری را در محیط منزل ایجاد کند . این گل ها نیاز به آبیاری زیادی نداشته و نباید در مقابل نور مستقیم خورشید قرار بگیرد .

 

برگ انجیری

برگ انجیری به عنوان گیاهی بالا رونده با برگ هایی همیشه سبز می باشد ، دارای برگ های پهن با رنگ سبز تیره می باشد که قسمت هایی بصورت بریدگی بر روی آن دیده می شود که عموماً با بیشتر شدن سن این گیاه بریدگی ها نیز  بیشتر دیده می شود . نور بیش از حد محیط می تواند باعث ایجاد سوختگی و زرد شدن برگ های گیاه برگ انجیری شود . همچنین نور خیلی کم نیز باعث از بین رفتن رنگ برگ ها و بریدگی های روی آن خواهد شد . بهترین حالت استفاده از نور خورشید بصورت سایه روشن و غیر مستقیم  می باشد .

 

بگونیا (Begonia)

بگونیا  ، گیاهی بومی منطقه های نیمه گرمسیری با گل ها و برگ های حیرت انگیز و بسیار زیبا که در انواع مختلف با تنوع فراوان در اشکال و رنگ های گوناگون یافت  می شود ، از جمله نارنجی ، زرد ، سفید ، قرمز و غیره . برخی از انواع بگونیا برای رشد بهتر نیاز به سایه داشته اما بالعکس ، برخی از انواع دیگر آن با قرار گرفتن در نور مستقیم خورشید شرایط بهتری برای رشد پیدا می کنند . این گیاه نیاز به آبیاری بطور مداوم نداشته و آبیاری بیش از مقدار مجاز آن می تواند باعث پژمرده شدن این نوع گیاه شود . 

 

قاشقی (Peperomia magnoliaefolia )

گل قاشقی از جمله گیاهان همیشه سبز ، بومی جنگل های آمازون ، دارای برگ های نیمه گوشتی و ابلق با رنگ های سفید و سبز است که به دلیل شرایط اکوسیستم زادگاه آن که در جنگل های تاریک رشد می کند نیاز به نور چندانی نداشته و در برابر نور کم بسیار مقاوم می باشد . بدلیل خیره آب در برگ های گیاه قاشقی آبیاری آن باید با دقت زیادی انجام شده و آبیاری بیش از حد آن می تواند سبب از بین رفتن آن بشود .

 

برگ بیدی( Wandering Jew )

برگ بیدی ، یکی از انواع گل های آپارتمانی که قطعاً بسیاری از شما حداقل برای یک بار آن را دیده اید ! گیاهی با مقاومت بسیار بالا و برگ هایی رگه دار و زیبا در رنگ های متفاوت که بصورت آویزان رشد کرده و نگهداری از آن ها نیاز به شرایط خاصی ندارد . گیاهی بسیار مناسب با نگهداری آسان و ظاهری بسیار جذاب !

 

دیفن باخیا ( Dumb Cane )

دیفن باخیا گیاهی بومی استوا ، دارای برگ هایی پهن با طرح های بسیار زیباست که یکی از علل محبوبیت آن در بین گیاهان آپارتمانیست ، همچنین مقاومت بالا و نگهداری آسان دیفن باخیا از جمله دیگر دلایل شهرت آن می باشد . اما به دلیل سمی بودن برگ های دیفن باخیا باید توجه داشته باشید که در صورت حضور کودکان و یا حیوانات خانگی از نگهداری این گیاه در خانه و یا قرار دادن آن در دسترس خودداری کنید . این گیاه نیاز به نور غیر مستقیم خورشید داشته و آبیاری بصورت دو بار در هفته برای آن کافیست .

 

فیتونیا (Nerve Plant)

فیتونیا از جمله گونه های گیاهی گرمسیری ، دارای ساقه ای پوشیده از کرک های بسیار ریز و همچنین برگ هایی دارای رگه هایی بسیار زیبا به رنگ های صورتی ، ارغوانی و سفید است که از ویژگی های برجسته این نوع گیاه محسوب می شود . گیاه فتونیا دارای گل های ریز زرد می باشد که زیبایی چندانی نداشته و عموماً از روی گیاه چیده می شود . این نوع از گیاهان آپارتمانی نیاز به نور نسبتاً زیاد داشته و در فصول گرم بصورت دو الی سه بار در هفته و در فصول سرد هفته ای یکبار  آبیاری می شود .

 

کاج مطبق ( Norfolk Island Pine)

کاج مطبق از جمله گیاهان بومی استرالیا می باشد . گیاهی آپارتمانی همیشه سبز و بسیار باشکوه با ظاهری خاص و منحصر بفرد بصورت طبقه ای که طرفداران بسیاری دارد . رشد این گیاه بسیار کند بوده و در طول سال عموماً یک الی دو طبقه رشد خواهد کرد . کاج مطبق باید در محیطی با نور غیرمستقیم خورشید قرار گرفته و به دلیل چرخش برگ ها به سمت نور باید بطور مرتب چرخانده شود تا فرم طبیعی خود را از دست ندهد .

 

یوکا ( Spineless Yucca)

یوکا گیاهی از جنوب غربی قاره آمریکا و از خانواده لیلیاسه می باشد . این گیاه آپارتمانی زیبا با رشد آهسته دارای مقاومت بالایی در برابر خشکی بوده و همچنین بسختی دچار آفات خواهد شد علاوه بر این روش ساده نگهداری این نوع از گل های آپارتمانی دلیلی برای محبوبیت آن بوده و به همین دلیل گزینه ای مناسب جهت محیط آپارتمان می باشد .

 

شما می توانید جهت آشنایی کامل با نکات مهم و روش های نگهداری این نوع از گل ها و گیاهان آپارتمانی با مقالات آداسورپرایز  همراه باشید .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *